معماران و چالش انتخاب معماری
ثبت نام عضو جدید ایمیل آدرس: رمز عبور : رمز عبور را فراموش کردم

به جامعترین سامانه ارتباطی و اطلاع رسانی معماران معاصر ایران خوش آمدید خانه |  ثبت نام |  تماس با ما |  درباره ما |  قوانین سایت |  راهنما
شما می توانید
پروژه خود را ثبت کنید
مقاله خود را ثبت کنید
کلاس خود را ثبت کنید
در مباحث فروم اتووود شرکت کنید

پیـــــام هــای رسیــــده
زوبین خبازی 1393/11/14
من واقعا این پروژه‌ها رو دوست دارم. به نظرم در خیال پردازی، در دیتیل، در اجرا، و در کلّ در طراحی خیلی‌ خوب کار شدن. جناب کاشف واقعا از اینکه با این دقت و با این وسواس رو جزیات وقت میذارین و فقط به کلیات بسنده نمی‌کنین تشکر می‌کنم. این جزیات و فضای خیال انگیزی که درست می‌کنن بهترین حس رو به مخاطب منتقل می‌کنن و یک فضای غیر تکراری به وجود میارن. موفق باشین.
پریسا محمدی 1393/10/25
سلام وقت بخیر آقای کاشف من دانشجوی ترم اخر کارشناسی معماری هسم و دارم روی پایان نامم ک موضوعش انیستیتو گل و گیاه هست کار میکنم میشه ازتون خواهش کنم کمی درین زمینه منو راهنمایی کنین؟ ممنون
حمیدرضا استادابراهیم 1393/02/24
steampunk
مرتضی مهدیزاده 1393/02/17
سلام آقای کاشف شما کار فلز رو واسه طراحای دیگه هم انجام میدید یا کار شخصیتون
ادامه
ارسـال پیــام به  امیر عباس کاشف
 
جهت ارسال نظر باید وارد سیستم شوید. / عضو جدید
ایـمـــیـل :  
رمز عبـور :  
 
پیام های رسیده برای پروژه ها
دنیا امیری 1394/03/02  
پروژه دکن   :    
از کارهاتون بسیار لذت بردم ...
کاش کارایی به این توانمندی بیشتر دیده بشه ..
میلاد صحرایی 1393/12/15  
پروژه فست فود سیحون   :    
درود
اقای کاشف من خیلی این جور کارها رو دوست دارم . میتونید بگید چند درصد کار رو استاد ایروانیان انجام دادن ؟ چون خیلی به کارای ایشون شبیهه ؟؟؟
سپاس
آرمین فکور 1393/12/03  
پروژه فست فود سیحون   :    
روایت هست که کارفرمای این کافی شاپ پس از شنیدن ایده طراحی معمار ،به کوهها و بیابانها دویدندی و جامه ها دریدندی و فریاد ها کشیدندی.....
ادامه


پیــام های ارســـال شـــده
زهرا همتی 1393/12/03
سلام سرکار خانم همتی .امیدوارم تا حالا جواب پرسشتان را یافته باشید.دراین صورت مرا هم بی نصییب نکذارید چرا که سخت به دنبال انم منتها با منظوری دیگر. گمانم این روزها با سیطره عجیب علوم غربی این کنکاش مشکل بجایی برسد مگر به مدد توصیه رایج "خود باوری". ممنونم
پریسا محمدی 1393/12/03
سلام سرکار خانم ممنون از لطفی که دارید و بنده را قابل دانستید اما حقییر حقیقتا مناسب این کار نیستم.ممنونم
زوبین خبازی 1393/12/03
سلام .شما به بنده لطف دارید متشکرم
ادامه   
پیام های ارسال شده پروژه ها
امیر عباس کاشف 1392/06/20  
پروژه موبایل ها   :    
دوست شفیقم علیرضاجان سلام
خوشحالم از این که کامنت جناب سلیمانیت که در پاورقی پروژه این مور ناچیر مفتخرم کرده متمم ومکمل کیفوریهای این پوشه شد.توقیرآ توضیحاتم را از دو منظر به محضرت تقدیم مینمایم نخست دلایل وجودی و کاربردیش و دوم دلیل بازخوانی و طرح مجددش.
1-دلایل وجودی و کاربردی:اجازه فرمایید از قطعه شماره 2 که مشتمل بر تصاویر 17 تا 23میشودشروع کنیم. این قطعه در زیر سقف مکانی اجرا ونصب شده که برآورنده کاربری مدیریتی و فعالیتهای تخصصی وحرفه ای کارفرما و دستیارانش است وقطعا نقطه ثقل کل پروژه.این موبایل در مداری بطول 5/5 متر و ارتفاع متغیر 90 تا 140 سانتی متری در هوا سیر میکند که مبین تسلط تام و مقتدرانه توام با لطافت و تن نازی(به واسطه حرکات نرم و موزون) مدیریت است(قطعا درک این برای تو که با کارفرمای محترم آشنایی داری مشکل نیست).
محل نصب کنونی این قطعه سقف سالنی است که نسبت به سالن انتظار مقابلش در کد ارتفاعی مثبت 180 واقع شده لذا در تیر رس دید منتظرین است که حرکاتش موجبات انبساط است.
گاهآ قطعات کوچکتر این مجموعه خود را تا نزدیکی های سر ما پایین می آ ورندگویی قصد شوخی دارند و تولید شادی میکند.
و اخر اینکه این سازه براورنده نوع خاصی از نیاز کارفرمایم بود که قطعآ با اگاهی از آن به وجد می آیی اما اجازه بفرمایید تشریح ان را به وقت موافقتری واگذارم(شرفیاب میشوم).
2-دلایل باز خوانی و طرح مجدد:انچنان که خود جنابعالی هم از عدم حضور روح هنری و هنرمندانه در معماری اکنون گله مندی و تلاشت برای همجوشانی این دو چه در حوزه رسانه و چه اعمالت در قالب پروژه ها بر کسی پوشیده نیست من نیز بر این تلاش بودم تا با طرح حوزه کوچکی از آن وبه این طریق برکاتی حاصل آید.
بسیاری از دوستان مثل خود حقیر اطلاع کافی از این کیفیت عمده ندارند لذا متصور است که فتح بابی باشد برشناخت بکارگیری و تحریک بر فهم اصل موضع هنری آن.در این راستا برای تحریک بیشتر از خودعنوان اصلی و گوش آشنای موبایل بهره بردم تا موجبات برانگیزش آنرا تهیج بخشم.(که علی الظاهر با امتیازتی که نصییبمان شد تیرمان به سنگ خورد).
ساخت این موبایل ها چندین هفته بطول انجامید.اگر چه برای رساندنمان به مقصدش که تعادل و سیالیت توامان بودمسیر سنگلاخ و دشواری را برگزید اما از همان ابتدای راه ما را چون نوآموزانی نابلد در پس میز دبستان نشاند و لطایف و ظرایف بسیاری بما آموخت لطایفی که پیش از آن برایمان رمز گشایی نشده بود و به ظاهر کم اهمیت مینمود طوری که اثرآموخته ها و تجربیات آن هرگز محو نخواهد شد و بازخوانی وحتی روخوانی چند باره آن نیز بسیار طلبه پرور است. شاید سادگی بیش حد ظاهری آن موجبات سهل انگاری و عدم رقبت در باز آفرینی آن است.لذا بگمانم پس از اجرای این پروژه چندین گام بلند در درک مفاهیم هنر کنیتک(جنبشی)و استعداد و قابلیت مستتر در آن برداشتم.متشکرم.
امیر عباس کاشف 1392/06/14  
پروژه موبایل ها   :    
با سلام .لطفا رجوع کنید به موبایل آرت یا الکساندر کالدر.(mobile art)
امیر عباس کاشف 1392/02/28  
پروژه فست فود سیحون   :    
شما از من میخواهید در مقابل اغراض صرفا سود جویانه (تاکید میکنم صرفا سود جویانه) یک فرد در مقابل افراد جامعه ام سکوت کنم و هم راستا با سودجویان بی فرهنگ شما را در پس میزی که پیش پیش وجه ان را تلکه شده اید در فضایی ارامبخش با رنگهای محرک واشتهازا و موسیقی روح نواز میخکوب کنم و با هر زباله مخصوصی که کمترین تصوری از پشت صحنه اماده سازی اش ندارید جیبتان را خالی وشکمتان را صرفا پر کنم.پشت صحنه ای که در ان کمترین بهای نه به گردانندگانش (کارگران مفلوکی که به بهای زنده ماندن در جریانهات پر اشوب شهر نشینی کیلومترها از کاشانه شان دورند و ازکمترین عادات بهداشت فردی بی خبر) داده میشود نه مرغوبیت و کیفیت مواد اولیه و نه طراحی و دیزاین . جالب اینجاست که چنین کارفرمایانی را بی نوا می نامند و بنده را ریا کار؟
در عجبم که چطور انسانی اینچونین می اندیشد که این مسئله ما نیست و مسئولیت را به عهده سازمان یا ارگان خاصی میداند(وزارت بهداشت یا فرهنگ)و غافل از اینکه تک تک ما افراد این جامعه نسبت بهم مسئولیم این اندیشه منحط و سطحی و بی مسئولانه و یقینا سود جویانه محکوم و مقبون است و هرگز نمتواند حتی برای یک گربه اشیانه بسازد چه رسد به انسان.
جالب است که بدانید کارفرمای ابن مکان از انچه برایش کردیم بسیار خشنود است و احتمالا اگر بیننده این سایت باشدبه ریش همه ما خواهد خندید.
دوست محترم ضمن تشکر از شما بعرض یرسانم این سیاهه را نه به جهت دفاع از خود و عملم ،بلکه در ادامه توضیح و تبین کارم تقدیم میکنم . و در اخر این که بقول شاعری:شب من شب عشاق مست نیست ،شب یتیمان گرسنه است.
ادامه
   امیر عباس   کاشف    معمار حرفه اي     amir abass   kashef   -    Professional
تحصیــــــلات :   1371   دیپلم   1371  Diploma Major :
دانشگــــــاه : غیر مرتبط University :
شــرکـــــــت : Office :
وب سایــــت : www.Aakashef.com/ www.Aakashef.ir WebSite :
دربــــــــــاره  : من جویبارم.جویبار خردی که با همه خردیش از ان سرجشمه که می جوشد از صخره های وحشی میگدرد.ار دره های تنگ و تاریک عبور میکند. در بستر ریگ های تفته فرو می غلتد و بی انکه بداند کدام خط سیر را در ییش داردبه دریای بی یایان هستی که در دوردست ها برایش اغوش گشاده است فرو می ریزد و خودی جویبار را به خودی دریا تبدیل می کند.خودی او در بزرگی دریا محو میشود و انجا که دریاست هرچه هست بزرگی است. من که جویبار خردم باشور و هیجان بدنبال سرنوشت خویش بدنبال دریا که در دور دست ها به رویم اغوش گشوده است می شتابم. و اگر هستم و نیستم هست و نیست من از من نیست. (حلاج)

  پـــــروژه های حرفـــــــه ای   

دکن    دکن
مکان : شیراز خیابان قصرالدشت کوچه 23 جنگلی  - مساحت : 40   متر مربع
نام مالک : ...
 

موبایل ها    موبایل ها
مکان : شیراز-خیابان معالی آباد-مجتمع پارمین- آزایشگاه حنا  - مساحت : 600   متر مربع
نام مالک : خانم زهره دستانی
 

ساختمان امیر    ساختمان امیر
مکان : شیراز ابتدای خیابان قصرالدشت  - مساحت : 500   متر مربع
نام مالک : جناب مهندس اورنگی
 

فست فود سیحون    فست فود سیحون
مکان : شیراز خیابان انوری  - مساحت : 170   متر مربع
نام مالک : اقای هاشمی
 

کافه وافی    کافه وافی
مکان : شیراز خیابان معالی اباد-نبش خلبانان -طبقه همکف برج دنا  - مساحت : 130   متر مربع
نام مالک : اقای علی نمازی
 

حنا(سالن زیبایی بانوان)    حنا(سالن زیبایی بانوان)
مکان : شیراز خیابان ساحلی غربی  - مساحت : 500   متر مربع
نام مالک : خانم زهره دستانی
 

دستگیره ها ( مجموعه شماره یک )    دستگیره ها ( مجموعه شماره یک )
مکان : -  - مساحت : 0   متر مربع
نام مالک : -
 

چراغها 1    چراغها 1
مکان : -  - مساحت : 0   متر مربع
نام مالک : -
 

موزه تار و پود(کارخانه نساجی)    موزه تار و پود(کارخانه نساجی)
مکان : محوطه کتابخانه اسناد ملی ایران ( شیراز)  - مساحت : 400   متر مربع
نام مالک : مهندس مهرداد ایروانیان
 

رستوران هفت خوان    رستوران هفت خوان
مکان : شیراز  - مساحت : 2000   متر مربع
نام مالک : به سفارش مهندس مهرداد ایروانیان
 

شیرینی میترا    شیرینی میترا
مکان : شیراز-خیابان ستارخان  - مساحت : 600   متر مربع
نام مالک : اقای شاپور وندا
 

کافه دوستان    کافه دوستان
مکان : شیراز معالی اباد-انتهای خیابان دوستان  - مساحت : 70   متر مربع
نام مالک : خانم غزال احمدلو
 

درباره معماران معاصر ایران :
این گروه در سال 1386 با هدف ایجاد پل ارتباطی بین معماران ایرانی معاصر گرد هم آمد.با شروع کار این وب سایت معماران متقاضی در محیطی ساده وکارآمد به تبادل پروژه ها ومقــــالات خود خواهند پرداخت ودر فضای فروم به بحث وگفتگو می پردازند
خانه | ورود | ثبت نام | درباره ما | تماس با ما | قوانین سایت | راهنما
© کلیه حقوق این وب سایت متعلق به گروه معماران معاصر می باشد.
Developed by Tryon Software Group