معماران معاصر ایران, اتووود - بزرگترین سایت معماری
ثبت نام عضو جدید ایمیل آدرس: رمز عبور : رمز عبور را فراموش کردم

به جامعترین سامانه ارتباطی و اطلاع رسانی معماران معاصر ایران خوش آمدید خانه |  ثبت نام |  تماس با ما |  درباره ما |  قوانین سایت |  راهنما
شما می توانید
پروژه خود را ثبت کنید
مقاله خود را ثبت کنید
کلاس خود را ثبت کنید
در مباحث فروم اتووود شرکت کنید

پیـــــام هــای رسیــــده
سعید حقیقی 1394/07/13
با سلام آقای مهندس تغابنی من در زمینه نماهای متحرک ساختمانی فعالیت میکنم و امکان اجرای آن را دارم لطفا در آرشیو ثبت بفرمایید. با تشکر حقیقی www.jamdis.com
مرتضی نوری 1393/12/20
سلام آقای تغابنی خوبید؟ عذر میخوام من میخواستم یه تحقیقی از اثر زیبای شما یعنی خانه شریفی ها داشته باشم آیا میتونم از نزدیک این اثر زیبا رو ببینم ممنون میشم اگه پاسخ گو باشید
ندا احمدی 1393/12/18
سلام استاد گرامی ارزوی سلامتی برای خودتون و خانواده محترمتون میکنم, واقعا خسته نباشید و از اینکه با پروزه خانه شریفی ها باعث سربلندی ایران شدین ازتون متشکرم.
مرتضی امامی 1393/11/25
سلام خسته نباشید و آرزوی موفقیت پایان نامه کارشناسیم راجب سفارت خانس ، اگه میشه و اطلاعاتی دارین ممنون میشم کمکم کنید سپاس morteza.emami7@gmail.com
ادامه
ارسـال پیــام به  علیرضا تغابنی
 
جهت ارسال نظر باید وارد سیستم شوید. / عضو جدید
ایـمـــیـل :  
رمز عبـور :  
 
پیام های رسیده برای پروژه ها
علی گلستانی فر 1394/09/04  
پروژه پروژه نمایشگاه صنعتی-اداری آریو چوب   :    
عالی
علی رضایی 1394/08/29  
پروژه ویلای برادر کوچکتر   :    
با عرض سلام و خسته نباشید ، تشکر از این که آثار خودتون رو تو همچین فضاهای تعاملی به اشتراک میزارین تا بشه روش صحبت کرد و دیالوگی شکل بگیره ، حین دیدن کار چندتا نکته به ذهنم رسید که سعی میکنم خلاصه و جمعو جور بیان کنمشون :
1-تو شکل گیری و ایجاد پلان فضای زیادی چه از لحاظ طول و چه مساحت (عرض) به راهرو اختصاص داده شده که این علاوه بر اینکه دسترسی کاربری هارا از هم دور میکند ، زیربنای زیادی نیز به خود اختصاص میدهد که چه از لحاظ هزینه ساخت و چه سرمایش و گرمایش و نگهداری و ... هزینه های بیشتری را به کاربر و کارفرما تحمیل میکند ، که دلیل قویتری برای توجیه این مساله وجود ندارد (بجز توجیه فرمال) ، همچنین در چینش کاربری های طبقه همکف ، (با اینکه عناوین فضاها زیاد بخاطر حجم عکس و محدودیت در بارگزاری فایل ها در آن مشخص و خوانا نیست) اما بنظر میرسد که دو زون خصوصی و عمومی قرار داده شده و آشپزخانه ای که قرار است به آنها سرویس بدهد ، با آنکه مشکل نوردهی بطرز جالبی حل شده ، اما مسائلی مانند دور بودن میز غذاخوری از در آشپزخانه که کاربر را مجبور به طی کردن مسافت راهرو میکند ( که البته چنین مسائلی از طریق کانتر آشپزخانه شاید حل بشود ، اما موجب سختتر کردن خود مساله میشود) و همچنین دور بود سرویس بهداشتی از یک زون نسبت به زون دیگر که اینهم موجب طی شدن مسیری نسبتا طولانی تر میشود و یا حتی در مواقعی که فضاها در حداکثر سطح کاربرد خود قرار دارند ، کاربر بخاطر شرایط روانی حاکم ، حاضر به استفاده از آن نمیشود . ( میشد با نزدیک کردن سرویس ها به هسته معماری "در اینجا آشپزخانه" ، و یا قرار دادن دو سرویس در دو ناحیه که اینهم تا حدی موجب افزایش هزینه و زحمت ساخت میشد و چندین راه دیگر .... به این مساله جور بهتری پاسخ داد) ، در طبقه بالا نیز همین مسائل ولی با شدت کمتری وجود دارند که زیاد مشکلی در استفاده کاربر ایجاد نمیکنند .
2- از لحاظ ریخت شناسی و فرم خود ساختمان ، میتوان کاراکتر خطوط پلان را مشاهده کرد که از سمت ورودی و قلب بنا به خوبی سیال شده اند و با یکدیگر حل شده به نظر میرسند اما هرچه به انتهای بنا میرسد این سیالیت بطرز آزارنده به خطوط قائم و صاف تبدیل میشوند که عکاس نیز با هوشمندی جوری عکس گرفته که تبدیل این دو نوع خط به هم مشخص نمیشود ،همانطور که در پلان این مساله وجود دارد در برخورد با حجم ساختمان هم مشاهده میشود که از سمت ورودی ساختمان بسیار کارشده و ظرافتمندانه طراحی و ساخته شده ، اما در انتهای ساخمان و دیدی که از پشت به ساختمان داریم ، سطحی و بدون اهمیت جلوه داده شده ، و گویا حاصل اکسترود کردن خود پلان بوده است .
همچنین کلیت ساختمان ریخت شناسی مشابهی با پروژه ویلای دروس شما دارد که به نظر میرسد دنبال فرصتی برای ساخت چنین هیبتی بوده اید و این که این پاسخ به این مساله مربوط به سلیقه شما بوده یا خواست کاربر و کارفرما تا حدودی مبهم به نظر میرسد. احجام داخلی مانند آشپزخانه و ارتباط عمودی ظریف و دوست داشتنی طراحی و به نحو اخسنت اجرا شده بودند که جدا از اینکه امکان راه رفتن و ادراک آن از طریق تصاویر ممکن نبود اما تجربه دیداری لذتبخشی بودند (و چه خوب است که شما با همین نکات ریز کاراکتر معماری خود را در آثار نمایان میسازید)
4-این نکته مشخصا در دسته بندی خاصی جا نگرفت ولی استخری که در اثر وجود دارد ، برای استخر بودن زیادی کوچک و برای حوض بودن زیادی عمیق است و بی جزییات ، که در اسکیس های شما مشاهده کردم که شما آن را خیلی بزرگتر از چیزی که ساخته شده تصور کردید ، اما اینکه چرا هنگام ساخت به چنین چیزی تبدیل شده ! عجیب به نظر میرسد .
حمید مایلی , مریم منصف 1394/08/28  
پروژه ویلای برادر کوچکتر   :    
یکی از اعتبار های معماری ایران معاصر هستید. شکی نیست.
برقرار باشید.
ادامه


پیــام های ارســـال شـــده
سروناز سمرکند 1391/10/10
دوم شدیم اما داوری توسط شخص کارفرما انجام شد بنا بر این رتبه اوردن در ان افتخاری ندارد
الهام اسحاقی 1391/10/10
دوست عزیز به نظرم شما خیلی مباحث و دیسیپلین هایی که چندان به هم ربطی ندارند رو با هم قاطی می کنی...
lمونا حاجي قرباني 1391/10/10
سلام حرفت رو قبول دارم... یه ذزه اون تیکه کار نشده باقی موند
ادامه   
پیام های ارسال شده پروژه ها
علیرضا تغابنی 1391/09/06  
پروژه خانه شریفی ها   :    
ارش گرامی، اول اینکه تا یادم نرفته چیزی در مورد نقدی که به پروژه آقای امتیاز نوشته بودید بگویم: فارغ از اینکه نقد شما جای مهمی را نشانه گرفته بود و گفتگو در آن زمینه می تواند راهگشا و روشنگر باشد ، نفس نقد صریح یک هم تیمی در یک فضای عمومی ، بسیار ارزشمند و کمیاب است و با فضای کاسبکارانه و بده بستان های رایج بسیار فاصله دارد و می تواند نشانی از سلامت کار گروهی شما باشد...

دوم اینکه بگویم من در درک و ارتباط با نثر و ادبیات شما مشکل داشته و به نظرم نثرتان سخت خوان، بغرنج و تا حدی شخصی است . که جدا از مساله سلایق فردی، ارتباط و فهم را دشوار می سازد و نیاز به کشتی گرفتن و رمز گشایی برای درک موضوع دارد. من این مساله را با ترجمه های شما هم داشتم و به همین دلیل در مقاله هایی که موضوعش برایم جذاب بوده به متن اصلی مراجعه کرده و در ک آنرا آسانتر دیدم... به نظرم کلمه ها و ترکیبات زیاد و پشت سر هم آنها، در یک مونولوگ طولانی مدت برایتان معانی و مفاهیم خاصی پیدا کرده که مخاطبان از آن اطلاع ندارند. به هر صورت این مساله ارتباط چندانی به من ندارد جز در مورد کامنت اخیر....
حقیقت اش چون فکر می کنم موضوع بحث شما به روانشناسی فردی و جمعی و فرهنگ بر می گردد ، شما را به متنی که به تازگی در این موارد نوشته ام ارجاع می دهم که به نظرم ممکن است با دغدغه های شما ارتباط داشته باشد.
در صورتی که در مورد فهم فوکویی و هایدگری محافظت توضیح بیشتری هم بفرمایید مایل به ادامه گفتگو هستم.
ممنون
http://anextblog.blogspot.com/2012/11/blog-post_23.htm
علیرضا تغابنی 1391/09/06  
پروژه ساختمان مرکزی بنتون تهران   :    
تاتر شهر داخل یک پارک و با جهت گیری به سمت شمال(فضای باز) طراحی شده که با یک ساختمان در یک بلوک شهری در مجاورت با خیابان، کاملا متفاوت است .

و مساله ای که در مورد طراحی و اهمیت درختان گفتم فارغ از مساله اولویت دید در پیاده یا سواره بود...
ممنون از توجه شما
علیرضا تغابنی 1391/08/25  
پروژه خانه شریفی ها   :    
فكر نمي كني به عقلمون رسيده باشه دو متر و نيم عقب نشيني كنيم؟ اين كار كمك مي كرد كه براي دو طبقه زيرزمين- ورزشي و استخر- نورگيري خاصي از سقف هاداشته باشيم ، يه نگاه به تصوير ويد استخر بكنيد.:)
ادامه
   علیرضا   تغابنی    معمار حرفه اي     Alireza   Taghaboni   -    Professional
تحصیــــــلات :   1386   دکترا   1386  PHD Major :
دانشگــــــاه : دانشگاه گیلان (رشت) Gilan University(Rasht) University :
شــرکـــــــت : دفتر "دیگر" NextOffice Office :
وب سایــــت : www.nextoffice.ir WebSite :
دربــــــــــاره  : علیرضا تغابنی متولد 1356 تهران است و ورودی 1374 دانشگاه گیلان در رشته معماری بوده ، که پس از اتمام آن در 1381 ، با رتبه اول در آزمون دکتری دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات پذیرفته شد و در سال 1386آنرا به اتمام رساند. بعد از حدود 8 سال کار در مهندسین مشاور مختلف در سال 1383 بصورت مستقل به طراحی و تمرین معماری پرداخت و در سال 1387 با مشارکت، دفتر رازان را تاسیس نمود و به مدیریت آن پرداخت ، در سال 1388- با حفظ امتیاز و مالکیت معنوی طرح های گذشته خود- دفتر معماری "دیگر "راپایه کذاری کرد و هم اکنون دفتر وی با این نام مشغول فعالیت است. حاصل این دوره هشت ساله،طراحی بیش از چهل پروژه وجوایز متعدد معماری بوده که از جمله آنها دو بارکسب رتبه اول در جایزه بزرگ معمار (ویلایی برای یک دوست در سال 87 و ویلای امیر در سال90)، رتبه دوم جایزه بزرگ معمار(ویلای کوهسار در سال 91)، رتبه اول مسابقه طراحی نما(ساختمان 93 تهرانپارس در سال 88 ) و فینالیست شدن در فستیوال معماری بارسلونا (ساختمان نظام مهندسی قزوین در سال 90) بوده است. او از سال 1381 به تدریس در دانشکده های مختلف معماری از جمله دانشگاه آزاد واحد تهران مرکز و همچنین داشگاه فردوسی مشهد، مشغول بوده است. و نمایشگاه های انفرادی و جمعی نقاشی برگزار کرده است.

  پـــــروژه های حرفـــــــه ای   

پروژه نمایشگاه صنعتی-اداری آریو چوب    پروژه نمایشگاه صنعتی-اداری آریو چوب
مکان : تهران، شهریار  - مساحت : 2070   متر مربع
نام مالک : شرکت آریو چوب
 

ویلای برادر کوچکتر    ویلای برادر کوچکتر
مکان : تهران، لواسان  - مساحت : 812   متر مربع
نام مالک : آقای یارمحمدی
 

خانه شریفی ها    خانه شریفی ها
مکان : تهران،دروس  - مساحت : 1630   متر مربع
نام مالک : خانواده شریفی
 

مسابقه طراحی ویلای دروس    مسابقه طراحی ویلای دروس
مکان : تهران - دروس  - مساحت : 00   متر مربع
نام مالک : --
 

ساختمان شهرداری و شورای شهر بم    ساختمان شهرداری و شورای شهر بم
مکان : بم،کرمان  - مساحت : 00   متر مربع
نام مالک : شهرداری بم
 

ساختمان مرکزی بنتون تهران    ساختمان مرکزی بنتون تهران
مکان : تهران  - مساحت : 1500   متر مربع
نام مالک : United Colors of Benetton- Headquarters
 

خانه ی پسران    خانه ی پسران
مکان : رامسر  - مساحت : 1700   متر مربع
نام مالک : خانواده نجفی
 

ویلایی برای یک دوست    ویلایی برای یک دوست
مکان : تهران-لواسان  - مساحت : 300   متر مربع
نام مالک : کامران رستمی یزدی،نیلوفر نامور
 

ساختمان شماره 93 تهرانپارس    ساختمان شماره 93 تهرانپارس
مکان : تهران-تهرانپارس-فلکه سوم-خیابان آهنی امینه-کوچه 206-پلاک93  - مساحت : 300   متر مربع
نام مالک : آقای مومنی و شرکا
 

سازمان نظام مهندسی ساختمان قزوین    سازمان نظام مهندسی ساختمان قزوین
مکان : قزوین- بلوار شهید بهشتی- مقابل ساختمان هلال احمر  - مساحت : 2500   متر مربع
نام مالک : سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین
 

ویلای امیر    ویلای امیر
مکان : کرج،ایران  - مساحت : 230   متر مربع
نام مالک : بخش خصوصی
 

درباره معماران معاصر ایران :
این گروه در سال 1386 با هدف ایجاد پل ارتباطی بین معماران ایرانی معاصر گرد هم آمد.با شروع کار این وب سایت معماران متقاضی در محیطی ساده وکارآمد به تبادل پروژه ها ومقــــالات خود خواهند پرداخت ودر فضای فروم به بحث وگفتگو می پردازند
خانه | ورود | ثبت نام | درباره ما | تماس با ما | قوانین سایت | راهنما
© کلیه حقوق این وب سایت متعلق به گروه معماران معاصر می باشد.
Developed by Tryon Software Group