معماران معاصر ایران, اتووود - بزرگترین سایت معماری
??? ??? ??? ???? ????? ????: ??? ???? : ??? ???? ?? ?????? ????

?? ???????? ?????? ??????? ? ????? ????? ??????? ????? ????? ??? ????? ???? |  ??? ??? |  ???? ?? ?? |  ?????? ?? |  ?????? ???? |  ??????
????????????????
?????? ??? ??????
    ????: مفاهيم و نظريات معماري
    ????: مصالح ساختمانی پایدار
    ????: سه بعدی
    ????: نقد معماری در فضای مجازی
???? ???? ???? ??
    ???? : مفاهيم و نظريات معماري
    ???? : سه بعدی
    ???? : مصالح ساختمانی پایدار
    ???? : پریتزکر 2011
???? ??????
???? ???? ????
    پوریا ترکفر
    رضا ظریف
    عادل نیکخو
    F Nazari
???????? ??? ??
    از کجا مورینگا بخریم - فایدیم
 
    قیمت زیره سبز - فایدیم
 
    فولدينگ
 
    مبانی طراحی پایدار در راستای اهداف توسعه پایدار
 

نظریات معماری > مفاهيم و نظريات معماري >
معماری و موسیقی،ممنون میشم نظرتون در این مورد بنویسید.و اینکه اگر بخواهید یک فرم موسیقایی طراحی کنید از چه خطوطی استفاده می کنید؟
  arash arefi    (1389/12/13)

این سوال خیلی کلی مطرح شده من هم هم یک جواب کلی براش دارم

معماری سنتی هرمنطقه با ریتم محلی اون محل هماهنگی خاصی داره (این موضوع رو میشه با یک مقایسه ساده به راحتی دید) که این موضوع بر انگیختگی این دو از یک فرهنگ مشترک رو به خوبی بیان میکنه

برای طراحی خطوط هماهنگ با موسیقی باید اول سبک موسیقی و ضر ب آهنگ اون رو در نظر بگیریم سپس ریتمی هماهنگ با اون رو ارائه بدهیم

 


  نرگس رییسی    (1389/12/18)

من خودم تا اخر این ترم باید یه فروم کنسرت موسیقی طراحی کنم به نظر من از اشکال و خطوط منحنی استفاده شه بهتره اگه تونستی یه خورده کمکم کن چون تازه اومدم تو طراحی معماری اینم ایمیلم هستش منتظرتم [email protected]


  حر شاهسون    (1390/09/25)

اول چیزی که به نظر میاد استفاده از خطوط منحنیه اما این کلیشه شده باید سعی کنی از خصوصیات دیگه موسیقی مثل فراز و فرود/ مکث....استفاده کنی البته از خطوط منحنی به جای خود استفاده کنی


  علی پاسبان    (1391/02/21)

 موسیقی با روح آدمی کار داره پس اگر میخوای معماریت موسیقایی باشه باید روح داشته باشه.

 


  امير هومن ایزدیار    (1391/03/01)

به نظر من از تمام این موضوعات مهم تر ریتم هست که به موسیقی معنا می بخشه . چون اولین مفهوم از موسیقی ریتم هست که به ذهن انسان میاد .

برای مثال  : اگر شما با ریتم خاصی دست به زنید می توانید با آهنگ هم صدا بشین و در غیر این صورت شما احساس میکنید که همخوانی بین شما و آهنگ وجود ندارد .


  فریده ملتفت    (1391/03/01)

 salam dustan nazaratun sahih valifekr nemikonid ba tavajoh br nazarat shoma niaz be maharat dar not shenasi darim.ama shoma1 mkan arum antekhab kon ba tavajoh be karbari bana va sabkesh moziketam entekhab kon masalan bana sonati =ahag sonati,bana mazhabi=moseghi mazhabi.omidvaram mofid budeh basheh


  مهدی حیدری نیا    (1391/06/28)

به نظر من موسیقی و معماری هر دو زیر شاخه هنر هستند

پس چه بسا که با تامل بیشتری  ب آن بنگریم

ترکیبی از خطوط شکسته و منحنی میتواند کانسپت شوآل خوبی برای طراحی یک فضای موسیقی باشدچون ک ضرب و آهنگ را می توان راحت نشان داد .

ب دوستان پیشنهاد میکنم تصویر دانشگاه هنر موسیقی چین راحتما نگاه کنند. 


  سامان کاوه    (1391/07/12)

 

موسیقی و معماری از یک جنبه نزدیکترین هنر ها  به یگدیگر هستند و آن اینکه           زبان هر دو غیر مستقیم است ،هر دو برای بیان مقصود خود غیر مستقیم سخن می گویند.

 


  سامان کاوه    (1391/07/12)

 

موسیقی و معماری از یک جنبه نزدیکترین هنر ها  به یگدیگر هستند و آن اینکه           زبان هر دو غیر مستقیم است ،هر دو برای بیان مقصود خود غیر مستقیم سخن می گویند.

 


  رویا والیانی    (1391/12/05)

همراه با استفاده از مفاهیم مشترک بین این دو هنر چرا آنها را به طور مستقیم به هم پیوند نزنیم. برای ادراک هر چه بهتر فضای معماری ، روح فضا وپیام آن شاید بتوان حس شنوایی مخاطب را درگیر کنیم وبتوانیم به انتزاع واقع در موسیقی که باعث شده احساس مخاطبش را به سرعت برانگیزد ، دست یابیم.


  aryana khosropour    (1392/12/01)

موسیقی  دارای سبک های متفاوتی است و هر سبک رو افرادی خاص درک می کنند پس چه بهتر ما در معماری از سبکی استفاده کنیم که بیش تر افراد آن منطقه آن را درک کنند.


اظهار نظـــــــر
 
جهت نوشتن مبحث جدید باید وارد سیستم شوید. / عضو جدید
ایـمـــیـل :  
رمز عبـور :  

?????? ??????? ????? ????? :
??? ???? ?? ??? 1386 ?? ??? ????? ?? ??????? ??? ??????? ?????? ????? ??? ?? ???.?? ???? ??? ??? ?? ???? ??????? ?????? ?? ????? ???? ??????? ?? ????? ????? ?? ??????????? ??? ?????? ?????? ??? ???? ???? ?? ??? ?????? ?? ???????
???? | ???? | ??? ??? | ?????? ?? | ???? ?? ?? | ?????? ???? | ??????
© ???? ???? ??? ?? ???? ????? ?? ???? ??????? ????? ?? ????.
Developed by Tryon Software Group