معماران معاصر ایران, اتووود - بزرگترین سایت معماری
ثبت نام عضو جدید ایمیل آدرس: رمز عبور : رمز عبور را فراموش کردم

به جامعترین سامانه ارتباطی و اطلاع رسانی معماران معاصر ایران خوش آمدید خانه |  ثبت نام |  تماس با ما |  درباره ما |  قوانین سایت |  راهنما
شما می توانید
پروژه خود را ثبت کنید
مقاله خود را ثبت کنید
کلاس خود را ثبت کنید
در مباحث فروم اتووود شرکت کنید

پیـــــام هــای رسیــــده
تيم اتووود 1388/12/07
معمار گرامی
با توجه به برگزاری همایش تحلیل آثار معماری در اسفند ماه هرگونه انتقاد یا نظرات سازنده در زمینه نحوه برگزاری و انتخاب آثار را میتوانید در فورم نقد در لینک زیر بیان فرمایید.
http://www.etoood.com/Security/Forum/PostList.aspx?trfkey=81&frmfkey=19
تيم اتووود 1388/10/14
به وب سايت معماران معاصر ايران خوش آمديد
ادامه
ارسـال پیــام به  ارسلان زماني
 
جهت ارسال نظر باید وارد سیستم شوید. / عضو جدید
ایـمـــیـل :  
رمز عبـور :  
 
پیام های رسیده برای پروژه ها
ادامه


پیــام های ارســـال شـــده
علیرضا امتیاز "مدیر اتووود" 1388/12/01
salam lotfan ketabe memarane moaasre ruie site moarefi beshe,mamnun
ادامه   
پیام های ارسال شده پروژه ها
علي سوداگران 1389/10/18  
پروژه ياد يك دوست   :    
ن تمام نوشته ها رو خوندم و چند نکته به نظرم رسید:

1- نباید شرایط طراحی این اثر رو فراموش کنیم. توی اون وضع و حال که همه کمابیش باهاش درگیر بودین انجام چنین کاری "شجاعت" و "اعتماد به نفس" فوق العاده میطلبه. شما قراره برای دوستتون که دیگه الان حضور فیزیکی نداره تا خواسته شو به شما بگه اثری خلق کنید که ماندگار باشه و تداعی کننده "فقط" بخشی از شخصیت و ویژگیهاش، مسلما کسی انتظار نداره کل ابعاد وجود یه نفر توی یک سنگ با این ابعاد تجلی پیدا کنه!
2- وقتی یه خانواده توی اون شرایط و بر خلاف عرف معمول جامعه کار رو به شما میسپارن یعنی اینکه به طراح اعتماد کردن، و طبیعتا انتظار کاری متفاوت دارن. این یعنی فشار ذهنی مضاعف.یعنی شما در مقام طراح مدام به این فکر هستید که نکنه این گوشه کار جوری بشه که تا سالها هرکی اونو میبینه تو دلش یه چیزی بگه که روح اون خدابیامرز آزرده بشه.
3- از مسایل اجرایی کار غافل نشیم. هرچی که جزییات یه کار بیشتر بشه امکان بد اجرا کردن اونم بیشتر میشه. اونم در جایی که مجریان چنین کارهایی عادت به یک سری دقت ها رو ندارن و همین مساله رو برای طراح بغرنج تر میکنه.
4- میدونم که بعضی از دوستان توی اون روزها در روند این تصمیم گیری بودن و حتی طرح ها و پیشنهاداتی هم داشتن، اما در نهایت قراره که یه نفر این کار رو انجام بده و درست تو همون لحظه شرایط فکری تمام اون دوستان کاملا متفاوت میشه از طراح. همه یک طرف خط قرار میگیریم و طراح اونطرف خط ، تک وتنها.

در نهایت با احترام به کلیه نظرات، اینطور جمع بندی میکنم که حتی اگر طبق گفته برخی عزیزان کار دارای ایرادات کوچکی هم هست (بر خلاف نظر شخصی اینجانب) تنها یک مساله کافیه که همون ایرادات هم دیده نشه: "شجاعت" طراح. کسی که بالاخره باید کار رو تموم کنه و پای همه چیزشم وایسه.

من شخصا ایرادی توی این طرح نمیبینم و متفاوت بودن در عین سادگی و خاصیت پرسش برانگیز بودن اون رو کاملا درخور و شایسته مرحوم مهندس سخنوری میدونم و بازم درود میفرستم به شهامت طراح.

خوشحالم که علیرضا سخنوری در غیاب فیزیکی هم دوستان و همکارانشو به بحث و تبادل نظر وامیداره ، اما قلبا امیدوارم دیگه هیچوقت پیش نیاد که از دست دادن یک عزیز -به این شکل و شیوه- بهانه ای بشه برای خلق اثر و نقد اثر.
ادامه
   ارسلان   زماني    معمار حرفه اي     Arsalan   Zamani   -    Professional
تحصیــــــلات :   1384   کارشناسی ارشد   1384  MA/MS Major :
دانشگــــــاه : آزاد اسلامی واحد شیراز ‌Azad university of shiraz University :
شــرکـــــــت : هواسان Office :
وب سایــــت : WebSite :
دربــــــــــاره  :


درباره معماران معاصر ایران :
این گروه در سال 1386 با هدف ایجاد پل ارتباطی بین معماران ایرانی معاصر گرد هم آمد.با شروع کار این وب سایت معماران متقاضی در محیطی ساده وکارآمد به تبادل پروژه ها ومقــــالات خود خواهند پرداخت ودر فضای فروم به بحث وگفتگو می پردازند
خانه | ورود | ثبت نام | درباره ما | تماس با ما | قوانین سایت | راهنما
© کلیه حقوق این وب سایت متعلق به گروه معماران معاصر می باشد.
Developed by Tryon Software Group