ثبت نام عضو جدید ایمیل آدرس: رمز عبور : رمز عبور را فراموش کردم

به جامعترین سامانه ارتباطی و اطلاع رسانی معماران معاصر ایران خوش آمدید خانه |  ثبت نام |  تماس با ما |  درباره ما |  قوانین سایت |  راهنما | تبلیغات
جدیــد ترین پــــــروژه هـا
پارک علم و فناوری
طراح : سجاد نوری
طراحی مدرسه سبز
طراح : سجاد نوری
مجموعه ویلایی ایرا
طراح : استدیو معماری دیسک
رویان ویلا
طراح : استدیو معماری دیسک
حامی اتووود
مسابقه دانشجویی اتووود
تـازه هـــــــــای معمـاری
زاها حدید از نگاه معماران ایرانی ـ آرش بصیرت
دستیار؛ زن به مثابه چشم‌اندازی از رنج و حقیقت
پاویون اطلاعات لندن از داولینگ دانکن
ویلای آلونی؛ فیزیک در هم تنیده با زمین
کامنـــــــــت پــــروژه ها
دکتر کمال کمال زاده منقرض در مورد پروژه مجتمع مسکونی حیات نوشته است:
بعد گفتند بی دلار و ارتباط با ان دوستان معماری اسلامی بنده با اجازه شما از ایمیلتان برای ریجستر استفاده کردم ا ...
دکتر کمال کمال زاده منقرض در مورد پروژه مجتمع مسکونی حیات نوشته است:
نظر قبلی من توسط غیر رباتیک سانسور شد که نقد و بیهوده بودن معماری اسلامی از این دست بود سال شصت و نه سران معما ...
دکتر کمال کمال زاده منقرض در مورد پروژه ویلا بتنی نوشته است:
پایداری سازه عالیه جناب دکتر عالی پور ما راه کرد معماری کمونیستی روسیه رو نرفتیم اما اینکار اونهاست خوب ما شرا ...
دکتر کمال کمال زاده منقرض در مورد پروژه ویلا بتنی نوشته است:
پایداری سازه عالیه جناب دکتر عالی پور ما راه کرد معماری کمونیستی روسیه رو نرفتیم اما اینکار اونهاست خوب ما شرا ...
دکتر کمال کمال زاده منقرض در مورد پروژه ویلا بتنی نوشته است:
این کار عالیه چون مثل کارهای استاد عالی پوره اما ببینید این سایت رو دوستان رادیو هنر دکتر منشی زاده و زنگنه را ...
دکتر کمال کمال زاده منقرض در مورد پروژه خانه مادری نوشته است:
بفهمند بقول شما اقایی که در رادیو هنر بمن زنگ زدی در چه گندی بدنیا امدیم انهم گناوه گناوه معماری دارد ...
دکتر کمال کمال زاده منقرض در مورد پروژه خانه مادری نوشته است:
شهر سازی مزخرف دیبا و مقلدانش سازه خشک سه تا سنگ بیرون امده بی پایداری شد ابادان و تهران و اینهمه زلزله اقا ای ...
اعضـا با بیشترین پـــروژه
    ایمان زارع
    مجید معزی
    سامان نیرومند
    شرکت استودیو معماران مادو

  
فرزان شاماسب لو
 ارسال نظر بازگشت به لیست پروژه ها گزارش خطا اشتراک پروژه
    نمایش عکس ها
    مجتمع تجاري بلوار كوثر-مشهد
    عنـــــــوان درس : طراحي معماری 3
    نـــــام استــــــاد : مهندس وفايي
    دانشــــــــــــگاه : آزاد اسلامی واحد تهران
    تاریـــــخ ثبــــــت : 1389/06/06
    تعــــــــداد بازدید : 32563
    محــــدوده سنی : 22_23
    نــــوع کاربـــــری : تجاري
    همـــــکاران طرح :
    ایده های طراحی : شرح طرح: مواردي كه در طراحي مورد توجه قرار گرفته است: 1-ایده ی اولیه مطابق با خصوصیت فضای تجاری 2-کانسپت اولیه مبتنی بر سازماندهی فضایی (جدا از کانسپت پلان و حجم) 3-تطبیق ایده و کانسپت فضا با انرژی های سایت 4-پیوند اولیه طرح با سبک فولدینگ 5-دوآلیسم (تضاد متعادل) چکیده ی مراحل: 1-ایده:فصل مشترک تمامی مجتمع های تجاری حرکت اشخاص با ماهیت غیر همسان و جهات متفاوت اما در یک کلیت و سیرکولاسیون واحد است.بر پایه ی این اصل در طراحی از حرکات ذرات اتمی یا عناصر منظومه ها که در مدار های متفاوت و با سرعت و شعاع و طول مسیر متفاوت اما پیرامون هسته های مشخص صورت میگیرد ایده برداری شده است. 2.کانسپت فضا:کانسپت اولیه در این مرحله نه کانسپت پلان است و نه حجم بلکه تعریف فضا در ایده است وبنا بر این فرمی منعطف دارد ودر مراحل بعد با اعمال سایر نکات پلان و حجم را شکل میدهد 3.تاثیرات سایت:با توجه به پرسپکتیو های دید ناظر از سمت بلوار کوثر-فرم هندسی سایت و پرسپکتیو ها و دسترسی های محله، 3 محور کلی هندسه ی پلان را تعریف میکند که در ترکیب با ایده و کانسپت اولیه به کانسپت اصلی فظا- پلان و حجم تبدیل میشود که اولین مرحله ی پروسه ی شکل گیری بنا است. 4.تاثير پذيري از فولدینگ:پس از شکل گیری کانسپت، پلان و حجم اولیه توسط مفاصل دایروی(تاثیر ایده) ومسیر های لایه ای هم ارزش(تاثیر فولدینگ با توجه به هم ارزش قرار دادنلايه هاي واحد هاي تجاری) شکل میگیرند. 5.در اینجا منظور از دوآلیسم ایجاد تضاد متعادل و خارج از اغتشاش است.آنچه در طبیعت به وفور شاهد آن هستیم. همین مفهوم طبیعت گرایی با فولدینگ(فرزند ارگانیک)هم راستاست در صورتی که کنتراست آن در مقابل هارمونی فولدینگ است.نکته ی حائز اهمیت این است که قرار گرفتن هارمونی درکنار کنتراست، خود نوعی کنتراست است و از این رواین پدیده به مراتب بیشتر از هارمونی در طبیعت موجود است. فضای تجاری فضای تحرک و جنبش است و مینیمال را نمی پذیرد.تابلو های تبلیغاتی مختلف و ویترین ها خود موید این مطلب هستند. در این مرحله حجم و پلان از چهارچوب الزامی فولدینگ خارج میشود و در موارد ذیل نمود می یابد: - سیرکولاسیون پلان مفاصل دایروی و حرکات نرم خود را حقظ میکند،در حالی که توده های تجاری پلان که دارای هندسه ی محکم و صلب هستند را در کنار خود جای میدهد. - حجم افقی وسیال بخش تجاری حفظ میشود اما حجم عمودی و منتظم بخش اداری روی آن قرار می گیرد. - پوسته ی بزرگ روی حجم (شامل اداری و قسمتی از تجاری) آرام(با شیب کم و نزدیک به افق) اما تیزگوشه است. و در مقابل پوسته ی بالای ورودی در عین نرمش و خمش پذیری عمود و ايستاست با توجه به موارد مذکور سعی شده است طرح موجود تا حد امکان با مفاهیم موضوع پروژه همگام باشد.

پروژه های دیگر طراح
نظـــــــر اعضــــــــا
سامان نیرومند ( 1389/06/08 ) : آفرین ، عالی‌ بود
سروش مولایی ( 1389/06/09 ) : سلام . واقعا جالب اما من احساس میکنم کارتون تقلید با این وجود که کمی تغییر فرم ایجاد کردین ؟؟؟؟
الناز جوادی ( 1389/06/10 ) : سلام.مثل همیشه عالی.بابت این روند طراحی بهتون تبریک می گم.فقط یه مسئله کوچیکی تو حجمتون دیدم.اگر سقف کارتون(فرمی که به صورت خمیده و منحنی تا بالا امتداد پیدا کرده) ضخامت یکسانی و یا حداقل با اختلاف کمتر، نسبت به ادامه خطوط، داشت؛بهتر نبود؟
زهره شعبانی ( 1389/06/11 ) : kareton aliye................ aghaye shamasb loo age momkene mikhambedonam daneshgahe khayam chejor daneshgahiye, va inke az lahaze rotbebandi, nahayat ta che rotbehaii ro mipazire??? man tonatayeje avaliyeye azmoneemsal,rotbeye 5000 ro avordam,agemomkenemikhambedonam shoma amare akharin rotbehaye khayamro darin?????? benazareton ba inrotbe ghabol misham?????
مصطفی یکترزاده ( 1389/06/14 ) : بخاطر روندی که طی کردین و اینکه روند رو بر طرح ترجیح دادین بتون تبریک میگم،بر عکس اکثر طراحانی که فقط طراحی میکنن و دلیلی برای ایجاد طرحشون ندارن. به نظر من حجم خیلی خوبی دارین به غیر از چند قسمتش که خودتون میتونین حدس بزنین و همینطور در پلان تجاری هم ایراداتی دیده میشه که میدونم اونم بخاطر کمبود زمان در طول ترم و گستردگی پروژه ست چون خود من هم به این مشکل برخوردم،طبق تحقیقاتی که من داشتم یک مجتمع تجاری نمیتواند به صورت واحد در طول زمان کاربرد دائم داشته باشد و در نظر گرفتن یک مجتمع تجاری صرف بصورت تک جای تامل داره.البته این نظر شخصی من بر اساس تحقیقات هستش که اونم بستگی به موقعیت پروژه در شهر و محدوده نفوذ اون داره ،من در طول ترم در طراحی تجاری به مسائل زیادی توجه کردم که پرداختن به اونها در اینجا و حتی در طول ترم کاری بسی دشواره.
امیدوارم که موفق باشین،نظرات من صرفا جهت به اشتراک گذاشتن اطلاعات هستش و قصد انتقاد ندارم.مرسی
مصطفی یکترزاده ( 1389/06/15 ) : منظور منو درست متوجه شدین،من متوجه بخش اداری به خاطر کیفیت تصاویر نشده بودم و از توضیحاتتون ممنونم.جای صحبت درباره مجتمع تجاری زیاده ولی مجال صحبت نیست.
به هر حال پروسه خوبی طی کردین و طرح خوبی دارین.
موفق باشی دوست عزیز ;)
هلن نداف ( 1389/07/18 ) : کارتون جالب شده.آفرین
سید امیر حسینی ( 1389/07/24 ) : b nazar ageye kam dakheli ha minimal tar mishod behtar bood ye kam confuse misham vali ba form birooni movafegham b khosoos oon ramp
سید امیر حسینی ( 1389/08/13 ) : سلام مجدد آقا فرزان من هم با پیچیده بودن داخلی ها موافقم شاید بهتر بود توی نظر قبلی به جای مینیمال بودن می گفتم کمی خوانا تر نکته ی مهمی که توی کار شما هست اینه که کمی خوانایی کم شده شاید کمی رفته به سمتی که هندسه ی پیچیده ی داخلی ش به اغتشاش بره ولی اون چیزی که من بهش اعتقاد دارم این جمله ی معروف کتاب ...(متاسفانه الن اسم کتاب یادم نمیاد!!) که میگه مردم دوست ندارند راهشان را گم کنند ولی دوست دارن همیشه فضاها چیزی برای کشف کردن داشته باشند یعنی درجه ای از پیچیده گی که نه باعث overload شدن کاربر شه و نه به یک فضای خیلی روشن و به دور از هیجان تبدیل شه.
سیده ندا موسوی ( 1389/08/17 ) : سلام با تشكر از كار زيباتون .مي خواستم بدونم پلان اين كار را مي تونيد در اختيار من قرار بديد؟
با تشكر
[email protected]
مهدي زارعي ( 1389/09/14 ) : سلام...زیبا است...آفرین
faranak saber ( 1389/10/03 ) : این خیلی عالی بود. بهت تبریک میگم.
احسان سرشناس ( 1389/10/20 ) : kareton alii bod
bar khalafe dostani ke az hajme mohaniton enteghad karde bodan!!!bayad begam man dosesh dashtam chon be khobi vorodiye asliye majmoaro tarif karde(motafavet bodanesh ba kole hajm(
be omid rozi ke pele dar amakene omomi va edarat hazv beshe!!!!!!!!
heidar pirine ( 1390/05/05 ) : سلام،خسته نباشيد كاراتون خيلي خوبن و پرزانتشون فوق العاده ست.
3ds max كارا رو خودتون انجام دادين؟
ببخشيد كه اينو ميپرسم،آخه واسه ارائه كار پايان نامم ميخوام.نمونه كاراي زيادي رو تا حالا ديدم،ولي سبك كار شما،در عين سادگي هم زيباست و هم كل كار رو خيلي خوب معرفي كرده.
ممنون ميشم اگه دراين مورد بيشتر توضيح بدين.
مهرداد سروĩزاد ( 1390/06/12 ) : سلام.این کارتونم عالیه بهتون تبریک میگم.امیدوارم کارهای جذابتری رو ازتون ببینم با تشکر
اسما صمیمی ( 1390/09/05 ) : سلام.کارتون خوب بود. من دانشجوی کارشناسی ارشدم.دنبال نمونه های خارجی خوب با موضوع مجتمع تجاری بافضای داخلی ویا خارجی مطلوب هستم اگه سایت معرفی کنین بسیار سپاسگزارم. البته خودم با عنوان کامرشال بیلدینگ توی چندتا سایت گشتم ولی چیز بدرد خور گیرنیاوردم.این آدرس ایمیلم اگه اطلاعاتی دارین برام ایمیل کنین یه دنیا ممنون میشم [email protected]
حسین نوشی ( 1390/11/06 ) : هر کار معماری با ایده مشخص وقتی مفید واقع میشه که کاربرد مفیدی داشته باشه نه این که یک حجم خوش آیند؟؟؟؟
هادی بابایی ( 1390/11/24 ) : سلام، نه به نظر من فرم با کاربری رابطه متقابل داره...
موفق باشی. فقت پلاناش کو؟
طلیعه توحیدی ( 1390/11/25 ) : مثل همیشه عالی بود کارتون آقای شاماسب لو...ضمن اینکه ما ترم جدیدی که پیش رو داریم طرح 3 را با آقای مهندس وفایی برداشتیم اما شنیده بودیم که می گفتن ایشون اولین ترمی هستش که تجاری تدریس می کنند به خاطر همین یکم استرس داشتیم که بالاخره نسبت به اساتید دیگه شاید تجربه کمتری داشته باشن..اما وقتی اینجا اسم استاد رو دیدم خیلی خوشحال شدم و بادیدن کارتون دلم قرص شد که ترم خوبی رو با ایشون درپیش داریم...فقط یه سوال: اینکه می گن ایشون خیلی طرحای خارق العاده و پیچیده دوس دارن و می پسندن راسته؟ به نظر من که الان طرح شما خیلی متعادله ...واقعا جدا همون دوآلیسمی که ازش صحبت کردید توش به خوبی دیده می شه ودرآخر کارتون به یه تعادل کلی و خوبی رسیده ...نه خیلی پیچیده و عجیب غریب نه هم خیلی مینیمال و ساده..اصلا شاید چون هردوی این ها رو با هم داره به این دوآلیسم رسیده.ای کاش آخر ترم همه ما کارامون مثل شما بشه...!موفق و پایدار باشید!
digital arch ( 1391/01/07 ) : همه کاراتون عالین:) یه سوالی داشتم ازتون شما کلا با چه برنامه هایی کار میکنید؟
نيلوفر ده بزرگی (تحریریه اتووود ) ( 1391/01/23 ) : سلام. طرح های شما همیشه کامل و بی نقص هستند.
موفق باشید.
مهدی کریمی ( 1391/09/19 ) : aaliiieee
عاطفه نيك پور ( 1391/11/11 ) : سلام خيلي كارتون عاليه من خيلي ازپروژه هاي شماخوشم اومد.

موفق باشيد.
رضوان شفیعی ( 1392/06/25 ) : چرا من نمی تونم بقیه عکس ها رو ببینم
سجاد امیرابادی ( 1392/08/01 ) : سلام
پروژت حجم خوبی داره اگه میشه فایل کارت و به ایمیلم بفرست با آرزوی موفقیت برای شما
[email protected]
[email protected]
جاوید محمدی ( 1392/08/08 ) : فرزان جان سلام
با آرزوی موفقیت برای شما، می خواستم 3dو رندرینگ رو حرفه ای یاد بگیرم مثل کارهای شما لطف می کنید کسی که برای شما این کار رو انجام داده به من معرفی کنید.
zahra bakayan ( 1392/10/25 ) : سلام...!!
خیلی کار قشنگی بود!!
اگ امکان داره نمونه هایی از بیان فکریتون هم واسمون بزارین تا بیشتر با مفهومش آشنا بشیم....!!!!
مررررررررررر30!!
داود ملکی ( 1392/10/25 ) : خیلی خیلی جالب بود...
آفرین...کاش مینوشتی کار کدوم معمارو آنالیز کردی...
به امید موفقیت های بیشتر...
ali ajam ( 1393/04/01 ) : خوب بود ولی انسجام وحدت کم حس میشه
امیر امیری فر ( 1393/05/12 ) : با سلام و خسته نباشید طرحتون برام جالب بود ازاین که خیلی شلوغ نبود و در داخلش و هم بیرونش یک حرکت ملایم و اروم داشت برام لذت بخش و دوست داشتنی و ارتباط خوبی هو با خود سایت و هم با مفهوم اصلی پروژه ترکیب و ارتباط ساده و زیبا در کل به وجود اورده براتون ارزوی موفقیت می کنم
حسین حقگویان ( 1393/06/04 ) : سلام
طرح خوبیه اما چرا فقط از یک سمت کار رندر گرفتید و از پشت کار چیزی معلوم نیست
با آرزوی موفقیت روزافزون
بهزاد شاکرمی ( 1393/07/30 ) : تبریک میگم کارتون عالیه .
من این ترم تجاری تفریحی دارم - میتونید چنتا منبع بهم معرفی کنید.
با سپاس و آرزوی موفقیت
شهریار قنواتی ( 1393/08/30 ) : عالی بود با آرزوی موفقیت
سجاد جعفری ( 1394/01/11 ) : من از اولین باری که کار فرزان رو تو کافه دیزاین و سایتهای دیگه دیدم حتم داشتم روزی یه معمار خلاق خواهد شد که همه ایرانیها به وجود عزیزش افتخار میکنند......کافیه تو طرحی که تو نمایشگاه اکسپو دوم شد ت. تیم طراحی اسم فرزان شاماسب لو رو ببینین که متوجه بشین ایمانم درست بوده......با آرزوی سلامتی و موفقیت برای تو دوست عزیز و همه جوانان خلاق این مرز وبوم تا شاهد کارای بیشتری از طرف شما و همه دوستان باشیم...
مهدی تاره ( 1394/09/25 ) : سلام ببخشید میتونم فایل های کارتون رو داشته باشم
حامی اتووود
 رسانه ی تخصصی معماری و شهرسازی میم زون
ثبــــــــت نظـــــــر
جهت ارسال نظر باید وارد سیستم شوید. / عضو جدید
ایـمـــیـل :  
رمز عبـور :  
 
درباره معماران معاصر ایران :
این گروه در سال 1386 با هدف ایجاد پل ارتباطی بین معماران ایرانی معاصر گرد هم آمد.با شروع کار این وب سایت معماران متقاضی در محیطی ساده وکارآمد به تبادل پروژه ها ومقــــالات خود خواهند پرداخت ودر فضای فروم به بحث وگفتگو می پردازند.
خانه | ورود | ثبت نام | درباره ما | تماس با ما | قوانین سایت | راهنما | تبلیغات
© کلیه حقوق این وب سایت متعلق به گروه معماران معاصر می باشد.
Developed by Tryon Software Group